• Polski
  • English

Podkowy Na Szczęście

Podkowa to jeden ze znanych już od wieków talizmanów przynoszących szczęście, dobrobyt i bogactwo oraz chroniący od zła wszelakiego.

 

Dlaczego? Bo w podkowie miesza się wiele symbolik pochodzących z różnych wierzeń i kultur. Jedną z najważniejszych jest symbolika liczby 7 – uznawanej za magiczną, świętą i nadprzyrodzoną.

 

Po drugie stała się symbolem bogactwa - w dawnych czasach konia posiadali jedynie bogaci, a więc posiadanie konia i co się z tym wiąże podków końskich (które w tamtych czasach były bardzo drogie) było oznaką bogactwa i wysokiego statusu społecznego. Wierzono, że samo znalezienie podkowy już przyczyni się do wzbogacenia znalazcy.

 

Gdzie powiesić podkowę szczęścia? Na ten temat jest mnóstwo teorii, jedni twierdzą, że bardzo ważne jest powieszenie jej nad drzwiami wejściowymi, inni, że podkowa powinna wisieć w miejscu gdzie najczęściej przebywamy. Nasze podkowy szczęścia prezentują się wspaniale wszędzie tam, gdzie zechcemy je powiesić.

 

Co do sposobu wieszania podkowy, istnieją trzy sposoby wieszania podków: • podkowa powieszona rogami do góry – takie powieszenie podkowy ma zapewnić szczęście i dobrobyt w rodzinie, • podkowa powieszona rogami do dołu – takie powieszeni chroni dom przed złymi mocami i odstrasza diabła, • podkowa powieszona rogami w prawą stronę (poziomo) – w tym stylu, podkowa przypomina literę „C” (jak Chrystus). W przeszłości wieszano tak podkowę, by zamanifestować swoją przynależność do wspólnoty chrześcijańskiej.

 

Z całą pewnością, proponowana przez nas podkowa szczęścia będzie pełnić także wspaniałą funkcję dekoracyjną w Waszych wnętrzach i również dlatego warto ją mieć na ścianie lub na kominku czy w innym ulubionym przez Was miejscu.