• Polski
  • English

Sztuczne bonsai

Bon (jap. płaska taca lub pojemnik) + sai (jap. roślina) = Bonsai

Drzewka przy których brak jest ceny zostały już sprzedane i są wyłącznie poglądowe


Dostępne są wyłącznie drzewka przy których widnieje cena oraz napis posiadamy na stanie: 1

 

Wszystkie drzewka bonsai zokei wykonane są w pojedynczych, niepowtarzalnych egzemplarzach. Na zamówienie możemy wykonać jedynie drzewko w określonym stylu i o podobnym wyglądzie lecz nigdy nie będzie one takie jak  pierwowzór.

 

Przyjmowanie zamówień indywidualnych na  drzewka bonsai zostało wstrzymane do odwołania.

 

 

Bonsai jest sztuką miniaturyzowania drzew oraz krzewów, które hoduje się w odpowiednio dobranych płaskich pojemnikach. Sztuka ta wywodzi się z Chin. Według legendy za czasów dynastii Hen żył czarownik, który potrafił zmniejszać całe krainy: góry, rzeki, drzewa, domy oraz ludzi. Wszystko, co pomniejszył, mieściło się na tacy. Obecnie miniaturyzacja drzewek to nie magia, lecz ciężka praca. Efekt uzyskiwany jest poprzez specyficzne przycinanie oraz pielęgnację. Wyhodowanie doskonałej formy bonsai jest rezultatem wieloletniej pielęgnacji, czasem nawet kilku pokoleń ogrodników.

 

Więcej informacji na temat bonsai znajduje się na naszym blogu.

 

Podobają Ci się drzewka bonsai, ale nie masz czasu na ich stałą pielęgnację? Alternatywą dla naturalnych drzewek bonsai, stały się sztuczne bonsai. Metoda wykonywania takich drzewek nosi nazwę bonsai zokei. Polega ona na wykonywaniu replik naturalnych drzew za pomocą materiałów takich jak pień, papier, mech, druciki, poszycie, kamyki, sztuczne liście. Sztuczne drzewka bonsai wyglądają jak prawdziwe, ale nie wymagają pielęgnacji. No... czasem wystarczy je odkurzyć.

 

Na naszym blogu piszemy także o tym, jak robi się sztuczne drzewka bonsai.

 

Zapraszamy do galerii, gdzie prezentujemy wszystkie sprzedane sztuczne drzewka bonsai.