• Polski
  • English

Sztuczne drzewko bonsai na skale

Sztuczne drzewko bonsai na skale

Sztuczne drzewko bonsai

Sztuczne drzewko bonsai
 

Sztuczne drzewka bonsai

Około 2000 lat temu w Chinach narodziła się sztuka formowania drzewek bonsai nazwana tam pensai. Nazwa bonsai pochodzi z języka japońskiego od słów: bon – naczynie oraz sai – drzewko. I to właśnie w Japonii rozwinęła się sztuka tworzenia bonsai, która przetrwała do dzisiaj. Obecnie drzewka bonsai są bardzo popularne na całym świecie.

 

Alternatywą dla naturalnych drzewek bonsai stała się sztuka tworzenia sztucznych drzewek bonsai zwanych bonsai zokei.

 

Sztuczne drzewka bonsai są niezastąpione wszędzie tam, gdzie występują niekorzystne warunki do hodowli naturalnych roślin np. brak światła, klimatyzacja czy np. brak czasu do trudnej pielęgnacji naturalnych drzewek bonsai.

 

Sztuczne drzewka bonsai zokei wykonane w naszej Pracowni stanowią piękną i atrakcyjną dekorację każdego wnętrza, zarówno mieszkalnego jak i biurowego.

 

Oferujemy drzewka bonsai, których głównymi zaletami są:

- wyjątkowy i niepowtarzalny kształt (każde drzewko jest inne, gdyż wszystkie wykonane są od podstaw ręcznie)

- brak uciążliwej i długotrwałej pielęgnacji jak w przypadku naturalnych drzewek bonsai, ( nasze drzewka wystarczy od czasu do czasu odkurzyć miotełką )

- wysoka jakość wykonania i dbałość o każdy szczegół (drzewka wygladają jak żywe nawet z niewielkiej odległości).

 

Sztuczne drzewka bonsai zokei wykonujemy zgodnie z zasadami hodowli naturalnych drzewek bonsai oraz z zachowaniem tradycyjnej kompozycji bonsai. Do tworzenia sztucznych drzewek bonsai zokei używamy: sztucznych igieł, sztucznych liści, masy plastycznej, papieru ryżowego, drutu, poszycia leśnego, mchu, porostów, kamieni i skał.

 

Naszym celem jest również tworzenie sztucznych drzewek bonsai, które będą odwzorowaniem naturalnych bonsai.


Dlatego dbamy o to, aby kierować się tradycją wypracowaną przez wieki i kontynuowaną obecnie również w sztuce bonsai zokei. Tradycyjna kompozycja bonsai wymaga również elementów dodatkowych, takich jak drobne rośliny i kamienie, odpowiednia doniczka, a także stolik lub podstawka.


Tego typu stoliki są nierozerwalnie związane z tradycją Chin. W Azji można je spotkać praktycznie wszędzie: w domach, mieszkaniach, świątyniach, ogrodach. Służy jako podstawka pod drzewka bonsai oraz inne rośliny, a także podstawka pod rzeźby. Stawiając Bonsai na takim stoliku oddaje się mu należną część, a także wzmacnia jego pozytywne oddziaływanie pozwalając na swobodny i niczym nie zakłócony przepływ energii. Zgodnie z Feng shui stolik służy jako remedium oraz wzmocnienie poszczególnych pól z siatki bagua.


 

Drzewka przy których brak jest ceny lub widnieje czerwony napis "towar niedostępny" zostały już sprzedane i są wyłącznie zdjęciami poglądowymi.

 

 

Na drzewka bonsai nie przyjmujemy zamówień indywidualnych.